Home / Tag Archives: Темелко

Tag Archives: Темелко

Распишана меѓународна потерница за Темелко

Откако вчера Кривичниот совет на Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општина Пустец во Албанија, Едмонд Темелко, од судот информираат дека по него е распишана централна и меѓународна потерница. Обвинителката ...

Read More »

30 дневен притвор за Едмонд Темелко.

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на Специјалното обвинитество и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општината Пустец во Албанија, Едмонд Темелко. Тој е обвинет во случајот Титаник со евентуални изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година. ...

Read More »

И Едмонд Темелко остана без пасош

Скопска апелација ја одби жалбата на обвинетиот градоначалник на општина Пустец, Едмонд Темелко и одлучи да му се одземе пасошот и еднаш неделно да се јавува во судот. Темелко е обвинет во случајот „Титаник“ на СЈО за сторени изборни измами. ...

Read More »