Home / Tag Archives: терен

Tag Archives: терен

Бегајки од полицијата предизвикал сообрќајка

Во текот на месецот СВР Битола поднесе и три кривични пријави заради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело “Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” и тоа: – Против К.З.(32) од ...

Read More »

Котевски: Се обезбедуваат услови за увид во караулата Гошинце

Теренот околу караулата Гошинце, која ноќеска беше нападната, се обезбедува и се создаваат услови за непречено и безбедно одвивање на увидот, изјави попладнево портпаролот на Министерството за внатрешни работи Иво Котевски.   Во Гошинце и во околината се распоредени единици ...

Read More »

Фото: Премиерот Груевски ги посети поплавените Новаци и Могила

Премиерот Никола Груевски, придружуван од министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, попладнево е во посета на поплавените подрачја во општините Новаци и Могила.   За време на посетата на Новаци, премиерот Груевски придружуван од министерот за транспорт и врски, ...

Read More »

Регионалниот Кризен штаб активен на терен

После посетата на дел од поплавените места во Пелагонија, регионалниот кризен штаб повторно одржа состанок за прецизирање на новите мерки за заштита и спречување на поголеми штети од поплавите. На денешниот состанок беа договорени неколку локации на кои ќе се ...

Read More »

Претседателот Ѓорге Иванов ги посети поплавените подрачја во Пелагониско

Состојбата во поплавените подрачја во Пелагонискиот регион е под контрола. Водата се повлекува полека, но сепак екипите од АРМ, Противпожарната единица, од ЈП, мештаните се на терен и будно ја следат состојбата.   На критичните места се поставуваат нови вреќи ...

Read More »