Home / Tag Archives: тим

Tag Archives: тим

Молика преполна со гости

Сончевото време, чистиот воздух  и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот Молика и Ски центарот Копанки да ги срушат рекорди на посетеност. Гости од Битола и регионот, како и од соседна Албанија имаа можност да уживаат ...

Read More »

Пелистер ќе ги користи искуствата на ЦСКА

                            Раководството на ФК„Пелистер”и раководниот тим на фудбалскиот клуб ЦСКА од Софија, Република Бугарија, во понеделникот  постигнаа заеднички договор за  соработка. Дел од раководството и Управниот одбор на ФК „Пелистер”, заедно со претставниците на ЦСКА, познат фудбалски клуб во светски ...

Read More »

ВМРО најавува жешко лето

ВМРО-ДПМНЕ од денес ја почнува акцијата „Лето за Македонија“, изјави Игор Јанушев генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и додаде дека 1.500 тимови на партијата ќе го посетат секој град, секое село, секој еден дом и ќе допрат до секој еден граѓанин. ...

Read More »

“ЗА НЕД ДО” во подготовка за претстојните светски купови

Академијата “ЗА НЕД ДО”, со полна пареа ги почна подготовките за претстојните светски купови во боречки вештини. Во  втората половина  од годината, по меѓународните и регионалните натпревари,  “ ЗА НЕД ДО “во својот фокус ќр  ги има шампионатите од светски ...

Read More »

Нов голем успех на Занши

На 14.05.2017 год ( недела) Центарот за боречки вештини „ЗАНШИН”- Битола постигна нов двоен успех. На 17 традиционален интернационален карате турнир „СОЛИДАРНОСТ ОПЕН 2017” , Карате клуб „ЗАНШИН-ДО”-Битола се закити со 2 злата , 5 сребра и 14 бронзи. Со ...

Read More »

Туристички волонтерски тим ќе им помага на туристите

Туристички волонтерски тим, чија главна цел ќе му биде да им помага на туристите кои ќе ја посетат Битола, е најновиот проект на Општината Битола. Тимот ќе учествува во анимирање на туристите, како и логистичка поддршка за нив како при ...

Read More »

Метлата заигра во ФК Пелистер

Крајот на фудбалската сезона значеше и дефинитивен крај на играњето за фудбалскиот клуб Пелистер за голем број фудбалери. Новиот шеф на стручниот штаб на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски одлучи да направи целосен ремонт во клубот. Во договор со Хаџиевски, Управата на ...

Read More »