Home / Tag Archives: тони

Tag Archives: тони

Мермерна плоча падна на патот на Плетвар

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Read More »

Тони Мицевски и Митко Стојковски се враќаат во Пелистер!?

Иако засега нема официјална потврда сепак според добро информирани извори на порталот на Битолски весник полека се средуваат  состојбите во ФК Пелистер.И покрај тоа што  најавија  заминување од клубот  поранешните доминатни сопственици на Пелистер  сепак искажале подготвеност да останат во ...

Read More »

До подобра Македонија со “За подобра Македонија “

Денеска во просториите на ОК ВМРО ДПМНЕ прес конференција одржа кандидатот  за советник Тони Коњановски. На пресот Коњановски меќу другото изјави: -Чест е да се биде дел од листата на советници на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За Подобра Македонија“. На оваа ...

Read More »

Тони Михајловски бара слобода за Игор Југ

  Игор Југ, осомничен за насилствата во Собранието, кого полицијата вчера го уапси во Куманово, ја издржува определената мерка притвор од осум дена. По предлог на Основното јавно обвинителство Скопје, судот при крајот на април годинава со Решение на осомничениот ...

Read More »

Дали Битола ќе стане град на мигранти?

Во врска со најавата за отворање на мигрантски населби во Битола, прес одржа ВМРО ДПМНЕ. На прес конференцијата во ОК на ВМРО ДПМНЕ членот на Комитетот Тони Коњановски рече; -СДС како што почнаа така и продолжуваат, зад грбот на граѓаните ...

Read More »

ЈКП „Нискоградба“ на улиците од прв и втор приоритет фрли 100 тони сол и 70 метри кубни ризла

Јавното комунално претпријатие „Нискоградба“-Битола за десет часа на улиците од прв и втор приоритет фрли 100 тони сол и 70 метри кубни ризла. Од ЈКП „Нискоградба“-Битола информираат дека навремените мерки и подготовеноста на механизацијата овозможија сите главни и споредни сообраќајници ...

Read More »