Home / Tag Archives: црно

Tag Archives: црно

И црно белиот бал замина во историјата

Година по 11 години, годинава  престана да се организира традиционалниот Црно бел бал на Лајонс клубот  Битола. Наместо бал, под покровителство на некоја амбасада се организира црно бела журка во нокниот клуб  Расчекор. Инаку секоја година Црно белиот  бал  беше  ...

Read More »

Состојбата во Пелистер алармантна

Состојбата во ФК Пелистер е алармантна. И покрај тоа што вчера „пелистерци “ требаше да стартуваат со подготовки, тие тоа не го направија. Тренерот Спасе Ристевски не ја закажа призивката затоа што нема фудбалери. Од 25 играчи колку што броеше ...

Read More »

Црно белиот хуманитарен бал во знакот на пријателството на Македонија со Кралството на Белгија

Синоќа во Битола,  се одржа традиционалниот и гламурозен  црно- бел хуманитарен бал во организација на битолските лајонси. Оваа година беше  во знакот на пријателството на Македонија со Кралството на Белгија, земјата на чоколадите и вафлите, земја која е политички центар ...

Read More »

СДСМ:Нелегално производство на тутун “ Вирџинија “ во Могила

Покажувајќи фотографии на кои јасно се гледа дека во околината на Могила некои “ тутунопроизводители “ садат тутун тип “ Вирџинија “ на црно, потпретседателот на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната прес конферција побара надлежните да го утврдат идентитетот на ...

Read More »