Home / Tag Archives: Тумбе кафе

Tag Archives: Тумбе кафе

Почна изградбата на пешачката патека на потегот Тумбе кафе- Смолево

Градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски и директорот на Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, Јосиф Балтов извршија увид на активностите за почеток на реализација на проектот за изградба на пешачка патека на потегот Тумбе кафе – Смолево. Градоначалникот ...

Read More »

Изградбата на стадионот кај “Тумбе Кафе“ ја зеде првата жртва

Новиот градски фудбалски стадион кој се гради кај “Тумбе Кафе“ ја зеде првата жртва. Денеска почина еден градежен работник кој работеше на скелето за изградба на една од трибините. Според информации на Нова Македонија работникот од засега неутврдени причини попладнево ...

Read More »

Промовирано идејното решение на стадионот „Под Тумбе Кафе“

Општина Битола го претстави идејното решение за новиот лик на фудбалскиот стадион „Под Тумбе Кафе“. Од секторот за односи со јавност информираат дека основната форма на новиот објект „Фудбалски стадион за 12.000 гледачи“ е арена, а северната трибина на која ...

Read More »

Почна изградбата на фудбалскиот стадион под “Тумбе кафе”

Со рушење на северната трибина, денеска во Битола  почнаа  подготовките за изградбата  на фудбалскиот стадион под “Тумбе кафе”, капитален проект финансиран од Општина Битола. Изведбените работи ги изведува  градежната компанија “Гранит”, која според  договорот стадионот треба да го изгради најдоцна ...

Read More »

Ѓоко ќе прозива утре

Утре на пладне во 12 часот на стадионот под “Тумбе кафе“  новиот тренер на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски ќе ја одржи првата прозивка на фудбалерите кои ќе конкурираат за првиот тим за наредниот пролетен дел од годинашната фудбалска сезона. На фудбалерите ...

Read More »

ФФМ и Општината Битола ќе го реконструираат стадионот “Под Тумбе Кафе“

Градоначалникот на општина Битола, д-р Владимир Талески и претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Илчо Ѓорѓиоски, денеска во општина Битола потпишаа договор за регулирање на меѓусебните односи при изведување на работи, реконструкција на фудбалски стадион и ревитализација на игралиштето во ...

Read More »