Don't Miss
Home / Tag Archives: ветер

Tag Archives: ветер

Телата на загинатите планинари пренесени во Скопје

Телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Како што дознава Битолски весник, погребот ќе биде во четврток. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата ...

Read More »

Денес пекол, од утре заладување

Во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, со утринска температура од 15 до 22 и дневна од 36 до 43 степени, а УВ-индексот ќе биде 9. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер кој во западните и во ...

Read More »