Home / Спорт / Тројца “пелистерци “ во Вардар!?

Тројца “пелистерци “ во Вардар!?

Во Пелистер продолжува распродажбата на фудбалери.

Речиси се е договорено за тројца „пелистерци“ да го облечат „црвено-црниот“ дрес оваа зима. Тоа се Јован Попзлатанов, Кристијан Тошевски и Матеј Цветановски.

Тошевски е сениорски репрезентативец и игра на бековска позиција. Јован Попзлатанов е крилен играч, а Матеј Цветановски игра  во нападот.

Се работи за млади и квалитетни фудбалери.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*