Home / Вести / Украдени два сефа со пари од казино во Битола

Украдени два сефа со пари од казино во Битола

Крадец украл два сефа со пари од казино во Битола.

Според информациите на МВР, вчера В. Т. пријавил дека на 22 март, околу 22.45 часот, од казино во Битола непознат сторител одзел два сефа со пари.

Увид на местото извршила екипа на СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*