Home / Спорт / Вечното дерби под “Тумбе кафе“

Вечното дерби под “Тумбе кафе“

Денеска попладене, за неполни 30 минути, на стадионот под Тумбе кафе  почнува вечното дерби Пелистер – Вардар. Пресметката во Битола меѓу екипите на Пелистер и Вардар се издвојува како најатрактивен меч од понудата на 7.коло во домашниот фудбалски шампионат.

Вардар иако е гостин ја има фаворитската улога, пред се поради квалитетот на составот, но и поради статистиката која вели дека на последните шест гостувања под “Тумбе кафе“ црвено-црните не знаат за пораз (пет победи и едно реми).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*