Home / Uncategorized / Застрелан фудбалер

Застрелан фудбалер

Едно лице е тешко повредено во оружен инцидент на улицата „Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром.

МИА дознава од очевидци дека со четири до пет куршуми во пределот на главата и вратот е погодено лицето М.Ј., активен фудбалер.

Случајни минувачи го сместиле повреденото лице во приватно возило и го транпортирале во непознат правец.

Полициски екипи се веќе пристигнати на терен, а напаѓачот е во бегство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*