Don't Miss
Home / Вести / Борисов им објави војна на тајкуните

Борисов им објави војна на тајкуните

Бојко Борисов на сите големи бугарски газди кои бараат помош од Владата за справување со последиците од пандемијата им даде невообичаено решение.

Во сиромашната Бугарија моментно според полициските статистики има три возила марка бугати, какво што вози Роналдо,241 автомобил марка бентли,123 ферари, 54 мајбах, 22 макларени, 87 ломбарџини,311 масеретаи,84 ролс – ројс, 280 хамери,4.000 јагуарии, повеќе од 5.000 поршиња.

Наместо да ги отпуштате работниците и да им ги намалувате платите продајте ги автомобилите и исплатете им плати, им предложи Борисов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*