Don't Miss
Home / Uncategorized / Димитров:Силјановска нема шанса со Пендаровски

Димитров:Силјановска нема шанса со Пендаровски

Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров попладнево преку порака на Фејсбук му го честиташе изборот на Стево Пендаровски, кого го изгласаа делегатите на Конгресот на СДСМ и ќе биде заеднички претседателски кандидат на СДСМ и ДУИ и на уште 29 политички партии од владејачката коалиција на изборите на 21 април.

-Ни требаат и фер, мирни и демократски претседателски избори и избор на претседател кој ќе биде принципиелен партнер на владата во реализацијата на историската цел. Принципиелен партнер, но и коректив на начинот на водење политика. Мислам дека изборот меѓу кандидатите, посебно меѓу госпоѓата Силјановска и Стево Пендаровски нема да ви биде особено тежок. Со среќа Стево!, напиша Димитров на неговиот фејсбук-профил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*