Don't Miss
Home / Вести / ЕУ одлучи почеток на преговори за Македонија и Албанија

ЕУ одлучи почеток на преговори за Македонија и Албанија

Задоволен сум што земјите членки на ЕУ денеска постигнаа политички договор за отворање преговори со Албанија и Северна Македонија. Им честитам на двете земји, напиша на Твитер еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји.

Ова, според него е гласна и јасна порака до Западен Балкан: Вашата иднина е во ЕУ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*