Don't Miss
Home / Вести / Фатен крадец во текот на кражбата

Фатен крадец во текот на кражбата

                       

  Битолската полиција вчера на улица „Нико Фундали” во Битола го лишиле од слобода 25-годишниот битолчанец Ш.М., кој од страна на полицајците  бил затекнат при извршување кражба во објект сопственост на неговиот сограѓанин Д.П. (45).

Притоа полицијаците  кај крадецот  Ш.М. ги пронајдоа  украдените предмети, кои подоцна му беа вратени на сопственикот.

Крадецот Ш.М бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*