Home / Спорт / Гуглета и Ѓорѓевски нови ракометари на Пелистер

Гуглета и Ѓорѓевски нови ракометари на Пелистер

Денес РК Пелистер ги засили своите редпви со двајца нови рамометари. Тоа се десното крило Александар Гуглета и голманот Даниел Ѓорѓески кои официјално потпишаа договори со битолските „зелени“.

Новите играчи во тимот на Јошко Петковиќ имаат големо ракометно искуство и освоените трофеи со нивните претходни клубови како во националното првенство, така и во регионалната СЕХА-лига и Лигата на шампионите.

Гуглета и Ѓорѓески вчера го одработија и првиот тренинг со новите соиграчи во Пелистер, а ќе дебитираат утре во суперлигашкиот дуел со Радовиш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*