Don't Miss
Home / Uncategorized / Измамен битолчанец од лажна фирма во Германија

Измамен битолчанец од лажна фирма во Германија

На 25.03.2019 во 10.30 часот во СВР Битола, Т.Ж.(43) од Битола, управител во приватна фирма од село Трн, Битолско, пријавил дека по претходен договор со германска фирма за набавка на половен трактор, на сметка на фирма од Риека, Република Хрватска, уплатил 15.500 евра. Кога испратил камион во Германија за транспорт на тракторот, увидел дека на наведената адреса не постои таква фирма. За настанот бил известен јавен обвнител и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*