Don't Miss
Home / Uncategorized / Катица Јанева:Гласот на снимката е мој.

Катица Јанева:Гласот на снимката е мој.

Италијанскиот весник „ Ла Верита“, утрово објави нов запис во траење од 12 минути составен од серија разговори меѓу Јордан Камчев,осомничен во случајот империја на СЈО иБојан Јовановски и Зоран Милевски кои се осомничени во случајот„Рекет“. Во една од снимките се појавува и гласот на шефот на СЈО Катица Јанева. Таа му вели на осомничениот Камчев – „не се секирај се ќе биде ОК“.

Јанева, која е на одмор во странство, експресно преку писмено соопштение поставено на сајтот на СЈО, ја потврди автентичноста на снимката и даде свое објаснување.

„Обвинител е секогаш обвинител, па и кога разговара со осомничени по телефон, а за ваква изјава во тој момент имаше оправдана причина“, тврди Јанева.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*