Home / Култура / Концерт на “Нокаут” на Ракометно

Концерт на “Нокаут” на Ракометно

Синоќа, на Ракометното игралиште во Битола, пред многубројни фанови, момците од “Нокаут” одржаа концертна промоција на нивниот најнов студиски албум “Три”.
Многу музика, емоции и позитивна енергија имаше на концертот на “Нокаут” на Ракометно.
Публиката уживаше во изведбите на нивните големи хитови „Лебедот бел”, „Запомни тоа е се што имаме”, „Знаеш каде да ме најдеш”, „Добро утро будење”, „Самовила”, „Леат дождови”, „Планета радио”, „Ла вита е белла”, „Шесто сетило”, „Африка” и многу други.
Пред концертот во Битола, момците од “Нокаут” настапуваа во Крива Паланка,а после концертот во Битола, ги очекуваат настапи во Кавадарци и во други градови низ Македонија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*