Home / Uncategorized / Мијалков вечерва наместо во Шутка ќе спие дома

Мијалков вечерва наместо во Шутка ќе спие дома

Eкс-директорот на УБК, Сашо Мијалков до крајот на денот ќе излезе од затворот во Шутка и ќе оди во домашен притвор, пренесува НОВА ТВ.

Според информациите, судијката Весна Димишкова ги прифатила предлогот за куќен притвор на СЈО за Мијалков.

Предлогот на Специјалното јавно обвинителство за определување куќен притвор на ексдиректорот на УБК, претходно денеска беше доставен до Основниот суд Скопје 1 Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*