Home / Вести / Министерот Спасовски позитивен на Ковид 19

Министерот Спасовски позитивен на Ковид 19

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека е позитивен на Kовид-19.-Текстот продолжува по рекламата- И покрај строгото почитување на мерките коишто ги преземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација.

Чувајте се“, напиша тој на фејсбук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*