Don't Miss
Home / Uncategorized / Приведена “пироманка“

Приведена “пироманка“

Полицијата привела 58-годишна биточанка која предизвикала пожар.

Според МВР, вчера околу 13,30 часот во СВР Битола била приведена Л.Т.К.(58) од Битола поради тоа што запалила сува трева и гранки, а огнот се проширил и зафатил гаража и магацин.

Пожарот бил изгаснат од протипожарната единица од Битола. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*