Don't Miss
Home / Спорт / “Реми “ како пораз

“Реми “ како пораз

Фудбалерите на Пелистер и Победа во пелагониското дерби во Битола ги поделија бодовите. Ова “реми “  за Пелистер е како пораз во борбата за опстанок во Лигата.

Сега Пелистер се најде во уште потешка ситуација , но сепак сеуште не се изгубени сите шанси за опстанок во Лигата.

Инаку Пелистер во дербито со Победа беше на прагот на пораз, бидејки при водсто на гостите од 0:1 прилепчани  имаа шанса да го зголемат водство на 0:2 но тие не искористија пенал.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*