Home / Вести / Шекеринска:ВМРО ДПМНЕ шири лаги и за време на полициски час

Шекеринска:ВМРО ДПМНЕ шири лаги и за време на полициски час

„Најдиректно ги демантирам лагите на ВМРО ДПМНЕ. Сакам да ги повикам да престанат со лаги заради тоа што лагите нема ниту да го скријат нивниот срам за нечесниот однос кон кризата, ниту ќе го скријат нивниот срам дека 11 години нè држеа замрзнати во место, а ние покажавме дека за две ипол години можеме да добиеме и членство во НАТО и почеток на преговори со Европската Унија. Лага е дека било кој, а особено јас во изминатава недела замислете сум била на службени патувања и сум ги трошела државните пари на патувања и репрезентација. Замислете тоа е истата оваа недела кога скопскиот аеродром воглавно беше затворен. Тоа е истата таа недела кога секој добронамерен, па дури и злонамерен граѓанин ако седне на Facebook, ако кликне ќе види дека јас како и моите други колеги сум секој ден присутна на главен штаб и секој ден присутна на владина седница“ – рече заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во денешната реакција на прес конференцијата на Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*