Home / Tag Archives: час

Tag Archives: час

За непочитување на полицискиот час по 2.000 евра казна

                             На деветмина битолчани, кои не го почитувале полицискиот час им висат парини казни од по 2 000 евра.           Имено, Основното јавно обвинителство Битола предложи казни по 2.000 евра за девет лица кои за време на полициски час ...

Read More »

Воведен полициски час во Куманово

Владата на Република Северна Македонија на денешната 34-та седница, донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) ...

Read More »

Нови одлуки на Владата

На денешната седница на Владата беа донесени неколку одлуки и уредби. Покрај одлуката полицискиот час за време на викендот да трае од 16 часот до 05 часот наредниот ден, беа донесени и следниве одлуки: „Владата донесе Уредба со законска сила ...

Read More »

Продолжен полицискиот час за викендот

Од Владата информираат дека се зголемува полицискиот час за време на викендот. -Со цел уште поголема заштита на населението од ширењето на коронавирисот, Владата денеска донесе одлука за дополнителна рестрикција на движењето на населението за време на викенд. Се забранува ...

Read More »

Латас прво градел подоцна барал дозволи

Нови 33 „бомби“, денеска беа објавени на судското рочиште за случајот „Тревник“, во кој објвинети се Драган Павловиќ Латас и неговите двајца браќа, Срѓан Павловиќ и Звездан Павловиќ. Овие аудио разговори, во траење од еден час и 50 минути, на ...

Read More »

Собранието им го одзде имунитетот на пратениците

Со 66 односно 67 гласови „за“ Собранието ги изгласа барањата на ОСС1 за одобрување на притвор на шесте пратеници од опозицијата осомничени за инволвираност во настаните во Законодавниот дом на 27 април. Пратениците Крсто Мугоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Жаклина ...

Read More »

СЈО ја тресе Скопска 1. Осомничените под лекарски надзор

Четири часа истражителите на СЈО се во зградата на Основниот суд Скопје 1, каде според засега непотврдени информации, поради молкот на надлежните од судот, се истражува работата на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски и уште неколкумина вработени во ...

Read More »

Дијана Неделковска со колегите од Бугарија на работилница во Софија

Дијана Неделковска, двократен Светски шампион во екстремна самоодбрана, викендов на покана не нејзините колеги престојуваше во Софија, Република Бугарија, каде на свој мастер час го промовираше својот TFS [Top Fitness System]. На едно место, тренери од овој спорт од цела ...

Read More »