Don't Miss
Home / Tag Archives: ИК

Tag Archives: ИК

ВМРО ДПМНЕ со Силвана Ангелевска и Олга Лозановска?

На претстојните предвремени парламентарни избори, опозиционата ВМРО ДОПМНЕ Битола на добитните места ќе излезе со кандидатките Силвана Ангелевска, инаку член на ИК и Олга Лознаовска, советник во Советот на општината Битола, дознава Битолски весник. Според информации на Битолски весник тие ...

Read More »

Мицковски им се заблагодари на Димовски, Милошоски,Велјановски

Пратениците Илија Димовски, Антонијо Милошоски, како и поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, кои се спротивставија на изборот на Христијан Мицкоски за нов партиски лидер, не се дел од новото партиско раководство.

Read More »

Силвана Ангелевска член на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот Извршен комитет по предлог на претседателот Христијан Мицковски. Во Извршниот комитет се претседателите на општински комитети- Иван Јорданов од Штип, Кирил Пецаков од Охрид и Орце Ѓорѓиевски од Кисела Вода. Во ИК влегуваат и: Владимир ...

Read More »

ИК одлучува за одлагање на Конгресот

Утре на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а потоа и на Централниот во четврток ќе се разгледува иницијативата за одложување на Конгресот Пратениците Илија Димовски, Антонио Милошоски, Трајко Вељановски, како и дел од основачите, од Извршниот комитет на партијата побараанов рок ...

Read More »

Врие во ВМРО Битола. Месните комитети бараат оставка од Груевски

Во ВМРО ДПМНЕ во Битола врие. Незадоволството на членствто е огромно. Голем број месни комитети бараат Груевски и членовите на ИК да си поднесат неотповикливи оставки. Својот став месните комитети ќе го изнесат вечерва во 17,30 часот од пред седиштето ...

Read More »

Груевски пролупа

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски наместо по катастрофалните порази кои ги доживеа во првиот и вториот круг на локалните избори веднаш да си поднесе неотповиклива оставка заедно со комплетниот состав на ИК, тој и натаму продолжува да тврди дека ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ ги истакнаа првите 5 кандидати за градоначалници. Талески на листата на чекање

ВМРО-ДПМНЕ денеска обелодени пет кандидати со кои ќе се „трка“ на локалните избори во октомври. Се работи за Марјан Бајрактаров орален хирург за Струмица, за Петровец Борче Митревски, Славчо Чадиев за Велес, Тони Затковски за Кривогаштани и Зоран Ѓорѓиевски за ...

Read More »

Промените во ВМРО ДПМНЕ не се поврзани со истрагите на СЈО

Викендов беше избран новиот Извршен комитет на партијата, но, партиски членови велат дека нема вистински промени, без смена во раководството.Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ викендов, едногласно го избра новиот Извршен комитет (ИК), во кој ги нема долгогодишните членови и најблиски соработници ...

Read More »

Груевски избра нов ИК,Бетмен нов член

ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет. На листата која што предмалку ја објави членот на Извршниот комитет, Антонијо Милошоски се најдоа многу нови имиња, како професорот Драги Димитровски, нефрологот Игор Николов, како и пратеникот Зеќир Рамчиловиќ.  Досегашниот генерален секретар на партијата ...

Read More »