Home / Tag Archives: итна

Tag Archives: итна

Пронајдено безживотно тело на улица

Во СВР Битола вчера во 17:05 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека има починато лице на ул.„Кирил Пејчиновиќ“. Од извршениот увид било констатирано дека се работи за Џ.С. (37) од Битола. За настанот бил известен Јавен обвинител, кој ...

Read More »

Да му помогнеме на младиот Пеце Роговски да се избори со тешката болест

Пеце Роговски од Битола веќе две години се бори со тешка болест – прогресивен канцер на карлица и спиналниот канал. Триесет и три годишното момче е двапати оперирано на скопската клиника, но сега единствено решение е нова операција во истанбулската ...

Read More »

Бидете хумани и донирајте за младиот Никола

Никола Гелов е ученик во СОУ „Таки Даскало“ – Битола и има 17 години. Има срцеви проблеми и најдоцна за еден месец мора да се оперира. Операцијата ќе се изврши во болницата “Филип Втори“  во Скопје и чини 6000 евра. ...

Read More »