Home / Tag Archives: координатор

Tag Archives: координатор

35 кандидати за локален лидер на ВМРО ДПМНЕ

На конкурсот на партијата за избор на координатор на ВМРО ДПМНЕ Битола се пријавиле 35 кандидати дознава порталот на Битолски весник. Мегу пријавените кандидати се: актуелниот координатор, Борче Димитровски, екс директорот на Нискоградба, Кире Крстевски, советникот Иванчо Тошевски, екс советникот ...

Read More »

Влатко Ѓорчев координатор на пратеничката група

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев, но тој од привремен сега е избран за официјален координатор на пратеничката група, ...

Read More »

Методија Илиевски координатор на советничката група на СДСМ во Советот на Општина Битола

Советникот Методија Илиевски, е новиот координатор на советничката група на СДСМ во Советот на Општина Битола. Одлуката едногласно  била донесена  на синоќешната седница на ИО на СДСМ-Битола. Методија  Илиевски  советник од СДСМ во градскиот Совет беше и  во претходниот состав ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ се распадна на 10 пратенички групи

Ден по формирањето на десет пратенички групи на ВМРО, Собранието денеска нема да ја продолжи седницата на чиј дневен ред како втора точка е разрешување на Јавниот обвинител, Марко Зврлевски. Иако беше закажана, спикерот Талат Џафери ја откажа седницата, за ...

Read More »

Зоран Илиоски претседател на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот пратеник во македонскиот парламент и член на Извршниот комитет на партијата, Зоран Илиоски е избран за претседател на Општинскиот изборен штаб, пред претстојните предвремени парламентарни избори. Со изборот на Илиоски за прв човек на Изборниот штаб, владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ...

Read More »

Општината Битола единствен сопственик на ракометниот клуб Пелистер

Ракометниот клуб „Пелистер“ од Битола, од неодамна стана акционерско друштво каде 100 процентен сопственик или акционер е општината Битола. Сите долгови кои РК „Пелистер” ги имаше, општината ги подмири и со тоа како и досега останува целосно да го финансира ...

Read More »

Борче Димитровски нов координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Битола!?

За нов координатор на Општинскиот комитет на владејачката ВМРО-ДПМНЕ во Битола, според неофицијални извори на “Битолски весник“  е назначен актуелниот директор на Националната установа Центар за култура- Битола, Борче Димитровски. Димитровски е назначен за нов координатор на Општинскиот комитет на ...

Read More »