Home / Tag Archives: митинг

Tag Archives: митинг

Митинг на ВМРО ДПМНЕ и Гордана Силјановска на Магнолија

Вечерва во Битола ќе биде одржан промотивен митинг на кандидатката за претседател на државата Гордана Силјановска- Давкова. Митингот ќе се одржи на плоштадот Магнолија со почеток во 20.30 часот. На митнгот ќе зборува и лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Read More »

Со оскудниот собир битолчани му испратија порака на Груевски

Голем сенароден митинг во Битола беше помпезната најава од ДПМНЕ, а реалната слика беше ништо повеќе од мал, оскуден собир на плоштадот Магнолија. Дури и нивниот лидер Груевски не ги удостои со присуство на почетокот, дојде при крајот да се ...

Read More »

Никола Груевски: На 15 октомври се гласа за излез од помрачувањето што и се случи на Македонија

Упатувајќи остри критики за работењето на Владата на Заев, лидерот на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски на митингот во Битола истакна дека со доаѓањето на новата власт  наместо живот на Македонија  и се случи помрачување, од кое може ...

Read More »

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Новаци и Битола

Вечерва ВМРО ДПМНЕ ќе одржи митинзи во Новаци и Битола, на кои  ќе ги промовира кандидатите за градоначалници на овие две општини, Лазар Котевски за Новаци и Зоран Илиоски за Битола. Во Новаци митингот почнува во 18 часот, а во ...

Read More »

Утревечер промоција на Лазар Котевски за градоначалник на Новаци

Утревечер во Новаци  со почеток во 18 часот ке биде промовиран кандидатот за градоначалник на Новаци и Советничката листа на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата “За подобра Македонија “ На митингот ќе зборува кандидатот за градоначалник на Новаци, Лазар Котевски, на ...

Read More »

Заев најави победа на Наташа со 5.000 гласови разлика

СДСМ и Коалицијата “Живот за Македонија # својата изборна кампања за локалните избори ја почнаа во понеделникот од Битола. На големиот митинг, што се одржа на преполнетиот плоштад “Магнолија”, лидерот на СДСМ и актуелен премиер, Зоран Заев, најави победа на ...

Read More »

Наташа Петровска најави победа во првиот круг

Во преполнетата сала на хотелот Епинал, вечерва се одржа конвенција на кандидатката за градоначалник на Битола од СДСМ Наташа Петровска  и листата на кандидати за советници, предводена од Валентин Груевски. На конвенцијата пред присутните се обратија претседателот на Општинската организација ...

Read More »

Шекеринска: “Петката” ќе биде одлучувачка, а одлуката ќе ја донесе Битола

Имате едноставен избор, дали да продолжи Битола и Македонија да тоне или да промениме нешто, ставете крај на ова зло, ставете крај на овој криминал, им порача на битолчани,  Радмила Шекеринска, носителка на кандидатската листа на СДСМ и опозициската коалиција ...

Read More »

Заев: Не барам поддршка за 63 пратенци, туку за 1,5 милион граѓани колку што живеат во Македонија

Изјавувајќи дека тој за разлика од Никола Груевски не бара поддршка за 63 патеници, туку за  1.500.000 граѓани на Македонија кои останаа да живеат во државата и  за уште неколку стотини илјади граѓани кои ја напуштија Република Македонија,  лидерот на ...

Read More »

Шекеринска: Планот за живот значи дека ќе има живот за сите

Носителката на кандидатската листа за пратеници во ИЕ 5 предводена од СДСМ, Радмила Шекеринска за време на денешниот престој во Битола изјави дека планот за живот во Македонија значи дека ќе има живот, ќе има шанси, ќе има правда за ...

Read More »