Home / Tag Archives: Никола

Tag Archives: Никола

Србија ги затвори сите граници

Србија од вечерва ги затвори сите гранични премини. Тие го затворија и меѓународниот аеродром Никола Тесла . Инаку Србија од вчера воведе полициски час, па граганите не можат без посебни дозволи да се движат од 20 до 05 часот.

Read More »

Никола Митревски спортист на Битола

Голманот на Еурофарм Пелистер Никола Митревски е избран за спортист на Битола за 2019 година.„Добив признанија и претходно, но ова е јаготката на шлагот на торатата. Посебна чест и признание е оваа награда бидејќи ја добив во моменти кога се ...

Read More »

Интерпол го крие Груевски

Поранешниот премиер Никола Груевски се бара само по домашна потерница, а не и по меѓународна. Ова денеска го откри шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска. Обвинителката Русковска нагласи дека и покрај барањата испратени од ...

Read More »

Запрена истрагата против Груевски

Унгарските власти ја запреа истрагата за екс-премиерот во бегство, Никола Груевски,  пренесува унгарскиот портал 444.ху. Според информациите, било утврдено дека Груевски имал валидни патни документи на унгарско-српската граница и на останатите гранични премини. Според тоа, влезот на Груевски во Шенген ...

Read More »

Груевски се корзира во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој побегна од земјава и доби азил во Унгарија, денеска бил снимен во еден ресторан во центарот на Будумпешта. При обид на унгарските новинари да добијат одговор од него за начинот на кој побегнал од Македонија, ...

Read More »

Ни Мијалков не знае каде е Груевски

Поранешниот директор на УБК и доскорешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, предмалку на влегување во Кривичниот суд во Скопје изјави дека не знае каде во моментов се наоѓа неговиот братучед и поранешен премиер Никола Груевски, по кого од синоќа ...

Read More »

Ветераните ги вратија сеќавањата за Мате

Викендот во Битола, на стадионот под “Тумбе Кафе” и спортската сала “ Боро Чурлевски “ помина во знакот на одржувањето на првиот меморијалн турнир за ветерани во фудбал и ракомет “ Мате Шундовски”, кој се одржа во организација на Битолски ...

Read More »

Груевски не стои зад ниту една кандидатура

Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или друг од можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти вонреден Конгрес на ...

Read More »

Груевски продолжува со протестите

ВМРО-ДПМНЕ и денеска блокираше крсносници во најголемиот сообраќаен метеж, а во 18 часот одржа протест пред Министерството за правда. Лидерот во оставка, Никола Груевски повторно го предводеше протестот на опозициската партија. Беше побарано итно ослободување на притворените чие апсење беше ...

Read More »

Груевски: Итно ослободување на притворените

Бараме безусловно запирање на сите процеси на политички прогнон од страна на СДСМ и ослободување на сите лица опфатени од овој прогон, изјави предмалку на пресконференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по апсењето на партиски функционери поради учество во насилството ...

Read More »