Home / Tag Archives: Плодност

Tag Archives: Плодност

Обраќање на сопственикот на “ Плодност “ д-р Таше Трпчевски

Болницата Плодност Битола преку соопштение објавено на социјалните мрежи информира за нови позитивни случаи на коронавирус. Ковид-19 е утрден кај двајца доктори и една медицинска сестра. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на болницата Плодност – Битола. Бевме и ...

Read More »

Се дезинфицира болницата “ Плодност “

                                       По добивањето на негативните резултати од тестовите на дел од вработените, стручни лица на Центарот за јавно здравје денеска почнаа со дезинфекција на приватната гинеколошка болница “ Плодност “.           Болницата “ Плодност“,  во која сите вработени се ...

Read More »

Христијан Трпчевски е во одлична здравствена состојба

            По инфорамциите дека еден од докторите на приватната болница “Плодност“, д-р Христијан Трпчевски е инфициран од корона вирусот денес со изјава се јави сопственикот на болницата д-р Таше Трпчевски. -Како што веќе знаете, еден од нашите доктори е носител ...

Read More »

Родено првото бебе во вода во “Плодност“

                                         Синоќа во приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола, се породи првото бебе во вода, метода која за прв пат се применува во било која болница во Македонија. Мајката е од Битола, а ова е нејзино прво дете, кое е ...

Read More »

Емилија Сарафска нов портпарол на Општина Битола

Новинарката на ТВ Орбис и Канал 77, Емилија Сарафска е назначена за нов портпарол на Општината Битола. Емилија Сарафска  во својата новинарска кариера има работено за Канал 77 Тв Орбис, Јавност, а едно време беше новинар и на ТВ Тера. ...

Read More »

Плодност лидер во Македонија за ин- витро оплодувања

Болницата „Плодност“ од Битола полека но сигурно го презема приматот на најуспешна болница во земјава, кога станува збор за инвитро-оплодувањата. Во изминатите шест и пол години во болницата се родени над 1.200 живи и здрави бебиња од инвитро-оплодување. Со 45% ...

Read More »

Во Новата година во Битола родени 4 девојчиња

Ако денот се познава  годината во Битола во 2017 година ќе биде мошне плодна. Само неколку минути по влегувањето во новата 2017 година во Битола на свет дојдоа 4 новороденчиња. Според зборовите на дежурниот гинеколог на Клиничката болница во Битола, ...

Read More »

Се роди илјадитото бебе во болницата “Плодност“

Михаил е илјадитото бебе кое што деновиве се роди во најсовремената  приватна болница “Плодност“. Дваесетгодишната Андријана Кукиновска заедно со Михаил влегоа во историјата на долгогодишното постоење на оваа болница.   Целокупниот трошок за породувањето на Михаил го покри приватната болница ...

Read More »

Родени шест бебиња во Битола во новогодишната ноќ

Новата година 2015 година Битола ја дочека со шест  нови жители. Првиот ден  во Новата година,  првиот жител на Битола се роди три минути по полноќ на приватната гинеколошка акушерска болница “Плодност”.    Тоа е машко бебе,  чија мајка е ...

Read More »

Родени шест бебиња во Битола

Новата  2015 година Битола ја дочека со шест  нови жители. Првиот ден  во Новата година  на Гинеколошкото одделение во Клиничката болница се родија 4 новороденчиња, а првото бебе  кое се роди  веднаш по полноќ е женско, што значи дека годината ...

Read More »