Don't Miss
Home / Tag Archives: портпарол

Tag Archives: портпарол

Ѕанакопулос:Уште неколку чекори до договор

Зборувајки за тоа до каде се преговорите околу спортот за името, портпаролот на Грција Ѕанакопулос изјави: -Топката сега е на теренот на соседите и треба да направат уште неколку чекори за да стигнеме до договор. Ѕанакопулос смета дека се направени ...

Read More »

Скопје под опсада за Супер купот

Започна фудбалската треска. Скопје под силно полициско обезбедување – нема простор за загриженост, уверуваат од Министерството за внатрешни работи. Велат дека се преземени сите безбедносни мерки за Супер купот да помине во најдобар ред. Ќе бидат обезбедени фан зоните, а ...

Read More »

Бошњаковски нов портпарол на Владата

Миле Бошњаковски е новиот портпарол на Владата. Оваа одлука е донесена на денешната владина седница. Бошњаковски е поранешен новинар во повеќе медиуми, беше дел од тимот за односи со јавност во Т Мобиле и работеше во компанија за односи со ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се безидејни, немаат програма, капацитет и способни луѓе да ја водат државата

СДСМ немаат програма капацитет и способни луѓе и единствено им останува само плукање, негирање и омаловажување,  нешто што во последниве две години од политичката криза, видовме дека нивниот  лидер Зоран Заев со малото друштво околу него,  најдобро знае да го ...

Read More »

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со стари проекти во новите избори

-Антонио Милошоски, битолчани имаат можност да го видат само за време на парламентарни избори кога ветува ридови и долини, а штом тие завршат од него нема ни трага ни глас. Еве веќе петти пат кај што е носител на ДПМНЕ ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерно душегрижништво на СДСМ

По повод прес-конференцијата на советникот на СДСМ,  Горан Козаров, со реакција се јавија од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во реакцијата, меѓудругото, се вели: -Сведоци сме на континуирани режирани пресови од страна на опозицијата, која се инспирира и во секој проект ...

Read More »