Home / Tag Archives: проекции

Tag Archives: проекции

Премиера на филмот AVEC L’AMOUR

Утревечер во Гоелмата сала на Центарот за култура ќе се одржи  премиерата на филмот  AVEC L’AMOUR, кој ги освои срцата на критичарите ширум светот.  Премиерата ќе се одржи  со почеток во 20.00 ч.во Големата сала на НУ Центар за култура ...

Read More »

Битолчани масовно на кино

Преполна беше големата сала во Центарот за култура на премиерата на најпопуларниот серијал “Брзи и бесни“. Деновиве, битолчани имаа можност да уживаат во премиерата на седмото поглавје од најпопуларниот серијал на светот „Брзи и бесни” во режија на James Wan. ...

Read More »

Вечерва започнуваат проекциите на филмот “Деца на сонцето“ во 3Д киното

Од вечерва во 3Д киното на Центарот за култура- Битола започнуваат проекциите на приказната за љубовта „Дeца на сонцето ” македонскиот игран филм што беше премиерно  прикажан на свеченото зaтворaње на Филмскиот фестивал “Браќа Манаки“. Проекциите на филмот “Деца на ...

Read More »

Термини за проекциите на филмот “До балчак“

Македонскиот филм на режисерот Столе Попов “До балчак“ чија премиера беше на Интернационалниот филмски фестивал “Браќа Манаки“ овие дена се прикажува во големата сала на Центарот за култура. Во продолжение се термините за проекциите на филмот за кој најмногу се ...

Read More »