Home / Култура / Битолчани масовно на кино

Битолчани масовно на кино

Преполна беше големата сала во Центарот за култура на премиерата на најпопуларниот серијал “Брзи и бесни“.

Деновиве, битолчани имаа можност да уживаат во премиерата на седмото поглавје од најпопуларниот серијал на светот „Брзи и бесни” во режија на James Wan.

Brzi-Besni-11

Актерската екипа и овој пат ја сочинуваат  Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyse Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Elsa Pataky i Lucas Black, на кои во новите октански авантури им се придружуваат Jason Statham, Dijmon Housou, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel i Kurt Russell.

 

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*