Home / Култура / Вечерва започнуваат проекциите на филмот “Деца на сонцето“ во 3Д киното

Вечерва започнуваат проекциите на филмот “Деца на сонцето“ во 3Д киното

Од вечерва во 3Д киното на Центарот за култура- Битола започнуваат проекциите на приказната за љубовта „Дeца на сонцето ” македонскиот игран филм што беше премиерно  прикажан на свеченото зaтворaње на Филмскиот фестивал “Браќа Манаки“.

Проекциите на филмот “Деца на сонцето“ се од вечерва 30.10. до 02.11.2014 година, со почеток од 20.00 часот.

Инаку, ова е третиот игран филм на режисерот Антонио Митриќески.

 

Б.В.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*