Don't Miss
Home / Tag Archives: СВР

Tag Archives: СВР

Кривични пријави за 11 лица

Полицијата поднесе кривични пријави против 11 лица кои не ги почитувале препораките за епидемијата на коронавирус. Битолската полиција кривична пријава против З.Т.(43), Т.Т.(41), Е.Т.(18) од Битола и М.А.(18) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување ...

Read More »

Доктор нападнал доктор

                                                Додека досега  често пати слушавме дека пациенти нападнале доктор, синоќа во Битола се случи редок случај доктор физички  да нападне доктор.           Според информации на Битолски весник синоќа во Итната медицинска помош во Битола дошло до тепачка ...

Read More »

Исчезна средновечен маж

Во СВР Битола, вчера во 11,00 часот Н.С.(71) од Битола пријавил дека на 07.12.2018 година околу 12,00 часот неговиот син С.С.(42) излегол од домот и не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Read More »

Двајца загинати кај Вашарејца

На регионалниот патен правец Битола-Прилеп, во непосредна близина на населеното место Вашарејца синоќа во 20 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа две лица, информираат од СВР-Битола. Според првичните податоци, во сообраќајката учествувале тешко товарно возило и патничко ...

Read More »

Повредени тројца работници

Повредени се тројца работници кои работеле на покрив од објект во изградба при допир на табла од пластифициран лим со 10 киловолтен воздушен далековод на ул. „8-ми Септември“ во Битола. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека повредени биле З.П. ...

Read More »

Нов грабеж на аптека

На 23.03.2018 година околу 18.45 часот во аптека на ул. „Ордан Николов“ во Битола непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот  со закана со пиштол од вработените одзел 80 шишенца (по 10мл) „метадон“, околу 2000 денари, мобилен и фиксен телефон, по што ...

Read More »

Дистрибуирал детска порнографија

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против П.П. (49) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Read More »

Со секира делел правда

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против 54-годишниот М.М. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 19.03.2018 година околу 00:30 часот во домот на 35-годишниот ...

Read More »

Против Владимир Талески уште 8 други истраги

Покрај за кривичното дело  “ Транспортер “ во кој екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески е првообвинет,  против Владимир Талески се водат уште 8 други истраги. Според информации на Битолски весник на барање на Основното јавно обвинителство за Талески, покрај ...

Read More »

Покрената истрага за ранетиот ловџија

Веста дека на регионалниот пат  А 3, Битола- Ресен,  кај местото викано Ѓавото било рането лице, кое веднаш било пренесено во Клиничката болница во Битола, ја потврдија од СВР Битола. Но во битолската полиција освем тоа што само ја потврдија ...

Read More »