Don't Miss
Home / Tag Archives: тешка

Tag Archives: тешка

Тешка сообракајна несреќа кај Битола

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа во која се повредени повеке лица. Засега не се знае точно колкумина  се повредени во сообракајката, но според информации на порталот на Битолски весник дури три болнички возила  се упатиле на местото на несрќата. ...

Read More »

Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола- Прилеп

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера околу 20.00 часот на патот Битола- Прилеп. Во несреќата учествувале автомобил  марка „опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 45-годишниот  Б.М. од Битола и автобус „Санос С314“, со битолски регистарски ознаки, управувано од ...

Read More »

Да му помогнеме на младиот Пеце Роговски да се избори со тешката болест

Пеце Роговски од Битола веќе две години се бори со тешка болест – прогресивен канцер на карлица и спиналниот канал. Триесет и три годишното момче е двапати оперирано на скопската клиника, но сега единствено решение е нова операција во истанбулската ...

Read More »

Битолското стопанство во тешка криза, серија стечаи ја тресат Битола

Нова стечајна треска ја тресе, во последно време, Битола. По горчливата судбина и стечајот во најслатката фабрика во Битола, Шеќераната “4 Ноември“, по над 90 години успешно опстојување, деновиве, во стечај замина и една од најстарите фабрики во градот под ...

Read More »

Битола не избра ниту спортист на годината

Фудбалскиот и кошаркарскиот клуб Пелистер се второлигаши, судбината на ракометниот е сосема неизвесна, а Сојузот на спортови првпат не организира избор на најдобрите на годината, што тешко им падна на битолските спортисти, особено на оние што во 2014 година постигнаа ...

Read More »

Голема кражба во музејот на Гоце Делчев

Тешка кражба извршена во Музејот Спомен куќа на Гоце Делчев во Битола била пријавена вчера. Кражбата, информираат од полицијата, се случила во периодот од 3-ти до 8-ми месецов во Музјот каде е насилно влезено. Украдени се вредни експонати меѓу кои ...

Read More »

И повредената девојка транспортирана во Скопје

Тешко повредената девојка од Битола, Т. С. на возраст од 21 година, како и момчето Х.С. 19 ќе биде транспортирана за Скопје на потанатомошно лекување. Девојката, која се здоби со тешки телесни повреди се наоѓа исто така во тешка здраствена ...

Read More »