Home / Вести / Тројца од петтемина позитивни од Охрид

Тројца од петтемина позитивни од Охрид

Од вкупно петтмината позитивни од коронавирсуот во Битола според информации на Битолски весник тројца се од Охрид, еден од Демир Хисар и еден од старскиот дом “ Сју Рајдер “.

Оваа информација доцна попладнево ни ја потврдија од Инфективната болница во Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*