Home / Uncategorized / ВМРО ДПМНЕ: Кои се “ Кики “ и “Фрики“?

ВМРО ДПМНЕ: Кои се “ Кики “ и “Фрики“?

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека апсењето на Боки 13 е само дел од рекетарската приказна на власта. Од опозицијата порачуваат дека премиерот Зоран Заев и неговите најблиски соработници не смее да бидат амнестирани.

„Зоран Заев ги деградираше и девалвираше институциите. СЈО го претвори во продолжена рака за заштита на сопствениот криминал и политички прогон врз неистомислениците. Мора да има одговорност за криминалите во СЈО“, наведуваат од опозициската партија.

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат и кои се „Кики“ и „Фрики“, како и јавниот обвинител и зошто неговиот идентите се крие?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*