Home / Галерија

Галерија

Галерија:Спектакуларен концерт на “Партибрејкерс“ на Широк Сокак

Спектакуларен концерт на Белградската рок група “партибрејкерс“ на Широк Сокак на Фестивалот “Битола отворен град“ во рамки на Битолското културно лето “Битфест 2015“. Фотографии: Сашо Ристевски

Read More »

Фото: Неповторливата енергија на концертот на маестралниот Дуке Бојаџиев

Дел од прекрасната атмосфера на синоќешниот концерт на Дуке Бојаџиев во преполнетата голема сала на Центарот за култура. Фотографиите се преземени од Фејсбук профилот на НУ Центар за култура- Битола.

Read More »

Фото: Состојбата во општина Новаци е алармантна

Сообраќајот за овие места го контролираат жителите на Новаци кои не дозволуваат тешки товарни возила да се движаат по патот. Во меѓувреме се прават сите напори да се заштити селото Новаци, постои голема опасност од рушење на патот. Фотографии: Сашо ...

Read More »

Коледарски огнови во Битола

  Вечерва, во Битола беа запалени бројни коледарски огнови. Најголемиот коледарски оган беше запален на  плоштадот “Гоце Делечев“, а  се беше организирано традиционално од локалната  самоуправа. Фотографии: Сашо Ристевски

Read More »

Галерија:Калиопи ги стопли срцата на битолчани на новогодишниот дочек во Битола

Македонската поп дива Калиопи ги стопли срцата на премрзнатите битолчани кои синоќа масовно ја дочекаа новата година на плоштадот „Магнолија“. И покрај студеното време неколкку илјади битолчани се собраа заедно да ја испратат старата 2014 и да ја дочекаат новата ...

Read More »

Галерија: Битола блеска во новогодишно руво

  На само десет дена од дочекот на најлудата и највеселата ноќ во годината Битола го добива својот новогодишен изглед. Деновиве локалната самоуправа се погрижи свечено да ги украси многу јавни објекти и простори во градот. За тоа како изгледа ...

Read More »
error: Content is protected !!