Home / Tag Archives: 18

Tag Archives: 18

Собранието продолжува со работа

Собранието на Република Македонија од денеска почнува со работа по годишниот одмор што пратениците го користеа од 18-ти месецов. Според информациите објавени на веб страницата на Собранието, за денеска се закажани седници на Комисијата за надзор над работата на Управата ...

Read More »

Битолчанец сакал да прегази полицајци

Како што информираа од полицијата на 18 август околу 23.30 часот при обид да се изврши преглед на возило и лице, пријавениот со своето возило со голема брзина се упатил кон полициските службеници, обидувајќи се да ги прегази.

Read More »