Home / Tag Archives: 2 милиони евра

Tag Archives: 2 милиони евра

ВМРО ДПМНЕ против барањето Владата да издвојува по 2 милиони евра за Битола

И тоа се случува. На последната седница на Советот, советникот на СДСМ, Томе Наумов излезе со предлог Советот на општината Битола да донесе одлука со која ќе бара од Кабинетот на Зоран Заев секоја буџетска година од државниот буџет да ...

Read More »