Home / Tag Archives: 2

Tag Archives: 2

Во судот одекнаа 8 бомби од „Титаник 2“

Осум бомби оддекнаа на денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ , во кој меѓу обвинетите се екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Главниот соговорник во разговорите е Драган Павловиќ Латас, а негови соговрници се ...

Read More »