Don't Miss
Home / Tag Archives: Андреј

Tag Archives: Андреј

Андреј Ковачев: Цар Самуил е бугарски цар, Григор Прличев е Бугарин!

Откако бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов ги разгоре страстите во македонско-бугарските односи, за ова прашање на социјалните мрежи се произнесе и бугарскиот европратеник Анреј Ковачев. „Македонија треба да биде во НАТО! Треба да се почитува и договорот со Бугарија! Историските избори ...

Read More »

Жерновски независен кандидат за Центар

Андреј Жерновски, актуелниот градоначалник на Општина Центар, реши да се кандидира како независен кандидат и да не ја чека одлуката на СДСМ која може да биде и во корист на неговата кандидатура. Тој денес ги собрал законски потребните потписи на избирачи ...

Read More »