Don't Miss
Home / Tag Archives: Ангелов.

Tag Archives: Ангелов.

Масовни апсења за крвавиот четврток

По налог на јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција утрово се приведени над 20 лица, поранешни полициски функционери, пратеници и организаторите на протестите на 27 април пред македонското Собрание. Обвинителството дало налог за приведување на 36 лица, ...

Read More »