Home / Tag Archives: ауди

Tag Archives: ауди

Наместо в затвор,со возилото сакал да го разнесе судот

Во врска со инцидентот кој се случи рано изутрината во Битола, кога возач на автомобил , марка “ауди 4“  удрил во еден од столбовите во Судот при што се запалил и откако се стекнал со изгореници бил пренесен во Клиничката ...

Read More »

Запален “ ауди А 4” во Нова Битола

Во Битола повторно се јавија “пироманите “ . Денеска ,рано утрово, во еден часот по полноќ во битолската полиција е регистриран случај на опожарено возило во Нова Битола. Станува збор за автомобил марка „ауди А 4”, кое според полицијата не ...

Read More »