Home / Tag Archives: Баирот. часот

Tag Archives: Баирот. часот

Пожар на Баирот

Синоќа  околу 22 часот во населбата Баир во Битола се случи голем пожар кој зафати  неколку куќи. Интервенираше противпожарната единица со неколку екипи, а на местото на пожарот имаше и возило на Итната медицинска помош и полицијата, а во гасењето ...

Read More »