Don't Miss
Home / Tag Archives: бик

Tag Archives: бик

Бик усмрти битолчанец

Битолчанецот со иницијали  Симе Ѓ. вчера во  претпладневните часови   го напасувал својот добиток во атарот  на селото Брезово, демирхисарско, кога во еден момент бик тежок околу 400 килограми почнал да го удара по главата и телото. Околу 11:20 часот ...

Read More »