Home / Tag Archives: Битола отворен град

Tag Archives: Битола отворен град

Концерти на „Електрични оргазам“ и „Бернајс пропаганда“ утревечер на Широк Сокак

Познатиот белградски рок бенд „Електрични оргазам“, како и  „Бернајс пропаганда“ се главни звезди на фестивалот „Битола отворен град 2016” во организација на Младински културен центар Битола. Двата бенда утревечер , 25 јуни, ќа настапат на големата сцена под отворено небо ...

Read More »

Порака за мир, хармонија и единство ќе испратат “Партибрејкерс“ вечерва од Битола

Порака за мир, хармонија и единство ќе пренесе големиот концерт на белградската рок атракција “Партибрејкерс” вечерва на Широк сокак во Битола, најави денеска на прес- конференција во Битола фронтменот на “Партибрејкерс”, Зоран Костиќ, попознат како Цане Партибрејкерс. “Партибрејкерс” вечерва настапуват ...

Read More »