Home / Tag Archives: Битоола

Tag Archives: Битоола

Двајца загинати кај Вашарејца

На регионалниот патен правец Битола-Прилеп, во непосредна близина на населеното место Вашарејца синоќа во 20 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа две лица, информираат од СВР-Битола. Според првичните податоци, во сообраќајката учествувале тешко товарно возило и патничко ...

Read More »